HEALTH LINK - BIO Kokosový olej - 400 ml

 
 
 

+421948 040 991

+421944 131 493

+421 948 148 609

info@kmart.sk

 

 

 
 
 
Úvod > Zdravý život > Výživa > Oleje, tuky > HEALTH LINK - BIO Kokosový olej - 400 ml
 

Oleje, tuky

Akcia

HEALTH LINK - BIO Kokosový olej - 400 ml

Extra panenský kokosový olej je lisovaný za studena z dužiny zrelých kokosov, pestovaných v ekologickom poľnohospodárstve. Celý proces výroby trvá len niekoľko málo hodín, aby si olej zachoval svoju výbornú kvalitu.
Kód produktu:SIL_OlejKokos400ml
Výrobca:HEALTH LINK
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Tovar je skladom
Bežná cena: 6,31 € Vaša cena: 4,89 €
Ušetríte: 23 %
HEALTH LINK - BIO Kokosový olej - 400 ml
HEALTH LINK - BIO Kokosový olej - 400 ml
 

Popis produktu:

Kyselina laurová je v tele premenená na monoglycerid monolaurin, ktorý má schopnosť rozkladať bunkovú stenu baktérií aj vírusov, zároveň reguluje črevnú mikroflóru. Vzhľadom k protiplesňovým, antivírusovým a antibakteriálnym schopnostiam je účinný proti infekciám alebo kvasinkám.

 

Kokosový olej sa v našom tele rozkladá na glukózu a dodáva tak telu energiu postupne. Neusadzuje sa v tele, a preto sa odporúča ľuďom, ktorí potrebujú regulovať hladinu cukru v krvi, znižuje tiež záťaž nadobličiek a nezaťažuje štítnu žľazu. Jeho užívanie je priaznivé i pri redukčnej diéte, pár lyžičiek dokáže navodiť pocit nasýtenia na niekoľko hodín a zamedzí tak nárazovému prejedaniu, ktoré spôsobuje tzv. jo-jo efekt.

 

 

Užívanie kokosového oleja má aj iné prednosti. Výborný je ako telový olej pre suchú a citlivú pokožku. Má nádhernú jemnú vôňu a ľahko sa vstrebáva. Ošetruje suchú kožu na lakťoch alebo pätách, nechtové lôžka a účinný je aj proti ekzémom a striám. Dojčiace ženy ho používajú na popraskané bradavky. Veľmi príjemný je ako masážna emulzia. Vďaka vysokému obsahu vitamínov A, C a E pôsobí ako antioxidant a spomaľuje starnutie pokožky a napomáha hojeniu rán a jaziev. Kokosový olej môžete používať k obnove vlasovej štruktúry a uľahčuje aj rozčesávanie.

 

 

Kokosový olej je výbornou ingredienciou do zdravej studenej i teplej kuchyne. Má lahodnú chuť a je perfektnou náhradou všetkých tukov na pečenie, varenie alebo vyprážanie. Neobsahuje žiadny cholesterol a neprepaľuje sa. Ľudia, trpiaci alergiou na mlieko ho môžu používať ako náhradu masla. Kokosový olej je ľahko stráviteľný.

 

 

Panenský kokosový olej je veľmi odolný proti oxidácii. Pri izbovej teplote zostáva v pevnom, ale mäkkom stave, tekutým sa stane až po zahriatí.

 

 

ZLOŽENIE

 

100% BIO extra panenský kokosový olej lisovaný za studena.

 

Krajina pôvodu: Srí Lanka

 

Priemerné nutričné hodnoty v 100 g

 

 

energetická hodnota

 

3609 kJ/862 kcal

 

bielkoviny

 

0 g

 

sacharidy

 

0 g

 

tuk

 

100 g

 

nasýtené mastné kyseliny

 

86,5 g

 

z toho: kaprylová kyselina

 

4,6 - 10 g

 

            laurová kyselina

 

45,1 - 53,2 g

 

            myristová kyselina

 

16,8 - 21 g

 

            palmitová kyselina

 

7,5 - 10,2 g

 

sodík

 

0 g

 

cholesterol

 

0 mg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

 

1 lyžička oleja ráno na lačno, prípadne ho môžete zaradiť do svojho jedálnička.

 

 

 

 

 

Z technických dôvodov (časté reklamácie poškodenia tovaru počas prepravy) je pri objednaní oleja možný iba osobný odber alebo kuriér. Ďakujeme za pochopenie