Poradňa

 
 
 

+421948 040 991

+421944 131 493

+421 948 148 609

info@kmart.sk

 

 

 
 
 
Úvod > Poradňa
 

Videonávody k nosiču Manduca

Ponúkame Vám niekoľko overených videonávodov na správne a pohodlné nosenie Vašich detí :-)

Ergonomický nosič Manduca umožňuje nosenie dieťaťa na bruchu, na boku a na chrbte.

Deti môžete nosiť v nosiči od narodenia do 20kg (pri starších deťoch odporúčame použiť už rozširovací doplnok na Manducu - ExTend, aby látka siahala dieťatku od kolienka ku kolienku)

Celý článok...
 

AKO SPRÁVNE VYBRAŤ KOČÍK

Ako správne vybrať kočík?

Tento článok sa snaží pomôcť s výberom toho správne kočíka hlavne prvorodičom, alebo mamičkám, ktoré majú deti už odrastené a predchádzajúci kočík im nevyhovoval.  Výber je vďaka dnešnej širokej ponuke na trhu značne zložitý. Pokúsime sa Vám priblížiť, na čo by ste nemali pri výbere kočíka zabudnúť. V prvom rade záleží na tom, na čo kočík potrebujete a čo od neho očakávate. Iné požiadavky bude mať mamička žijúca uprostred mesta a úplne odlišný kočík bude potrebovať tá, ktorá býva na dedine obklopenej prírodou alebo napríklad niekde v horách.

Rozhodne by ste nemali zabudnúť na tieto faktory :
 

Celý článok...
 

AKO VYBRAŤ DETSKÚ AUTOSEDAČKU

Ako vybrať detskú autosedačku?

Keďže kúpa autosedačky je jednou z najdôležitejších vecí pre bezpečnosť vášho dieťatka, zvážte pri výbere a rozhodovaní predovšetkým tieto základné hľadiská:

  • hmotnosť dieťatka - legislatíva stanovuje 5 kategórií autosedačiek zohľadňujúcich práve hmotnosť dieťatka (kateg.: 0, 0+, 1, 2, 3)
  • výška dieťatka – autosedačku potrebuje každé dieťa s výškou menšou ako 150 cm (akonáhle začína hlavička prevyšovať cez opierku autosedačky, je čas na jej výmenu za väčšiu, samozrejme aj s prihliadnutím na hmotnosť dieťatka)
  • vek dieťatka - je to až posledné kritérium na výber autosedačky, pretože každé dieťatko je individuálne a v rovnakom veku sú dieťatká hmotnostne aj výškovo rozdielne.
     
Celý článok...
 

PREČO NOSIŤ SVOJE DIEŤATKO

Prečo nosiť svoje dieťatko?

Nosiť dieťa neznamená stať sa ním úplne zviazaným a obmedzeným, ale práve naopak. Vďaka ergonomickým nosičom a šatkám má človek zrazu voľné ruky, nemusí zápasiť s kočíkom (hlavne pri nastupovaní do MHD to určite všetky maminy poznajú, že zrazu sa stávajú neviditeľnými :-). A zároveň má mamina alebo iný nosiaci člen domácnosti malého človiečika najbližšie pri sebe ako sa len dá. Teda dá sa aj niečo v domácnosti urobiť, poprípade sa venovať staršiemu súrodencovi, ako to bolo v našom prípade a hlavne bábätko je úplne spokojné, lebo je na maminke, počuje tlkot jej srdca, jej hlas..

Celý článok...
 

ČO JE TO SYSTÉM ISOFIX?

Čo je to systém Isofix?

ISOFIX je medzinárodný štandard (ISO 13216) ukotvenia detskej autosedačky. U systému ISOFIX sa detská autosedačka prepojí s konštrukciou vozidla pomocou pevných strmeňov, tie zapadajú do úchytiek pevne pripojených ku konštrukcii vozidla.

Výhodou systému ISOFIX je jednoduché a pevné ukotvenie sedačky vo vozidle. Kotevné body systému ISOFIX sú na krajných sedadlách vzadu. Systém ISOFIX pomáha spoľahlivým prepojením sedačky s vozidlom znížiť riziko zranenia detí v prípade nehody.

 

Celý článok...
 

AKÚ VEĽKOSŤ DETSKÉHO OBLEČENIA MÁM VYBRAŤ?

Akú veľkosť detského oblečenia mám vybrať?


Oblečenie pre dieťa sa obvykle vyberá podľa výšky dieťatka.
Veľkosti oblečenia sa označujú v rozostupoch po šiestich a začínajú od čísla 50. Napríklad novorodenec má veľkosť 5056, polročné dieťa asi 68 a ročné dieťa asi 80. Najčastejšie číslo novorodencov je 50 alebo 62. Bábätká narodené predčasne sú menšie a preto im kúpte najmenšiu veľkosť 50. Z tejto veľkosti nekupujte veľa oblečenia, pretože Vaše dieťa čoskoro dobehne veľkosť novorodenca. Takže, stačí kúpiť 

Celý článok...