HEALTH LINK - EUKY BEAR Eukalyptový esenciálny olej - 50 ml

Kód: SIL_EUKYBEAR
Neohodnotené
Značka: HEALTH LINK
4,99 € –2 %
HEALTH LINK - EUKY BEAR Eukalyptový esenciálny olej - 50 ml
4,99 € –2 % 4,90 € / ks 4,08 € bez DPH
5-10 dní
Môžeme doručiť do:
16.12.2022
Eukalyptový olej,, Euky bear "je pôvodom z Austrálie a postupne sa rozšíril po celom svete. Patrí do druhu myristiciových myrtyceae a v súčasnej dobe je známych vyše 500 druhov. Dnes sa pre komerčné účely používa maximálne 10 druhov. K najznámejším patrí

Detailné informácie

Podrobný popis

Všetky obsahujú vo svojich lístkoch eukalyptový olej. Ten sa však podľa rôznych druhov líšia kvalitou a chemickým zložením. Olej Euky Bear je získaný destiláciou čerstvých lístkov z Eucalyptu polybractea, známeho tiež ako eucalyptus ,,Blue Malley". Pre získanie 50 ml tohto oleja je potrebných približne 5 kg čerstvých lístkov z kríkov a malých stromov eukalyptu. Stromy rastúce vo voľnej prírode dosahujú výšku až 100 metrov a korene sú až 100 rokov staré.

 

Eucalyptus polybractea má svoju charakteristickú, veľmi výraznú vôňu. Táto vôňa je daná vysokým obsahom účinnej látky, terpenoid 1,8-cineol, ktorý má schopnosť preniknúť do ľudského tkaniva. Eucalyptus polybractea má najvyšší obsah tejto účinnej látky zo všetkých známych druhov eucalyptov. Obsah terpenoidov 1,8-cineol je až 95%. Ostatné druhy eukalyptov pochádzajúce z Číny, Indie, Tasmánia, Španielska obsahujú tejto účinnej látky okolo 60%.

 

 

Pôvodné obyvateľstvo (Aborodžinci) používalo olej ako prevenciu pred infekciou a pri znižovaní vysokej teploty (zábaly na čelo, ruky a chodidlá). Ku komerčnému využitiu a predaju dochádza od roku 1852, kedy farmaceut Joseph Bosisto začal ako prvý vo svojej lekárni destilovať tento olej a zahájil jeho komerčný predaj.

 

 

Ako expektorans (liečivo podporujúce uvoľnenie a odstránenie hlienu z dýchacej sústavy), antireumatikum a antiseptikum pomáha pri respiračných ochoreniach (chrípka, nádcha, prechladnutie), svalových a reumatických bolestiach a tiež ošetruje pokožku.

 

 

Významne znižuje výskyt roztočov a ich alergénov. Pre svoj čistiaci účinok, predovšetkým rozpúšťanie mastnoty, sa používa okrem farmaceutického priemyslu tiež ako čistidlo. Okrem iného má eukylyptus veľmi priaznivé účinky na pôdu. Svojim obrovským koreňovým systémom zabraňuje vysušovaniu a erózii pôdy.

 

 

Eukalyptový olej Euky Bear je vysokej farmaceutickej kvality a jeho výrobca je držiteľom licencie pre farmaceutickú výrobu vydanú Austrálskym úradom pre liečivá (TGA), obdobou slovenského ministerstva zdravotníctva.

 

 

 

 

 

POUŽITIE

 

 

Nachladnutie a chrípka: 15-20 kvapiek eukalyptového oleja do horúcej vody , inhalujeme s hlavou prikrytou uterákom. Rovnako môžeme nakvapkať pár kvapiek na vreckovku a vdychovať. Vhodné pre mazanie na chrbát a krk.

 

 

Reumatické a svalové bolesti: Olej jemne votrieme na postihnuté miesta (reumatická artritída, stuhnuté väzy, šľachy a kĺby, opuchy) ľahko trieme do vzniku pocitu príjemného tepla. Prináša úľavu od bolesti. Opakovať viackrát za deň, účinok podporuje priloženie alebo previazanie vlnenou tkaninou.

 

 

Bodnutie hmyzom: Pomáha mierniť bolesť, svrbenie a opuchy. Na postihnuté miesto nanesieme primerané množstvo prípravku (nevtierať, nemasírovať). Podľa potreby opakujeme.

 

 

Zníženie vysokej teploty: Zábaly na čelo, ruky a chodidlá. Kúpele vaňové a kúpele nôh. Osviežujúci a relaxačný kúpeľ dosiahneme pridaním 1-2 čajových lyžičiek oleja.

 

 

Sauna: 1 čajovú lyžičku oleja pridáme na horúce kamene, dochádza k prečisteniu dýchacích ciest.

 

 

Aromoterapia: 10 kvapiek oleja do zvlhčovača vzduchu alebo aromalampy. Čistí vzduch, ničí roztoče a ich alergény.

 

 

Ústna hygiena: 2 kvapky oleja na zubnú pastu alebo do pohára s vodou a kloktať

 

 

Masáž vlasovej pokožky: Pri umývaní vlasov votrieme pár kvapiek oleja do pokožky a pridáme šampón. Odstraňuje lupiny.

 

 

Čistenie rúk a pokožky: Odstráni mastnoty aj farby. Použijeme pár kvapiek na handričku, očistíme požadované miesto a potom umyjeme mydlom.

 

 

Odstránenie mastných škvŕn a fliačkov: Použitie u odevov, záclon, kobercov, linolea a dlažby. Nakvapkať na handričku pár kvapiek oleja a priamo utrieť. Kefovaním smerom k centru sa predíde vytvoreniu mapy.

 

 

Odstránenie žuvačiek , nálepiek a náplastí: Namočiť handričku v oleji a odstrániť.

 

 

Pranie pracovných odevov: 1-2 čajové lyžičky do jednej náplne práčky.

 

 

Umývanie zvierat: 5 kvapiek oleja v potrebnom množstve vody. Odstraňuje blchy, vylepšuje kvalitu srsti. Pretože zvieratá sú veľmi citlivé na vône, neprekračujte uvedené dávkovanie.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: