ASP CZECH Ovsený kúpeľ pre deti (6 x 25 g sáčok) / 150 g

Kód: SIL_OVOSKUPEDETI
Neohodnotené
Značka: ASP CZECH
4,77 € / ks 3,98 € bez DPH
5-10 dní
Môžeme doručiť do:
18.8.2022
Ovsený kúpeľ pre deti je špeciálne upravený jemne mletý 100% ovos, ktorý neobsahuje žiadne konzervačné látky ani prísady.

Detailné informácie

Podrobný popis

Na ovsený kúpeľ pre deti bola vykonaná štúdia kožnej znášanlivosti kozmetického prípravku určeného pre deti so suchou pokožkou a príznakmi atopie. Výsledky štúdie potvrdzujú veľmi dobrú znášanlivosť ovseného kúpeľa pokožkou detí. Ovsený kúpeľ pre deti výrazne zlepšuje stav suchej a atopickej kože detí.

 

Zloženie: Avena sativa

 

 

Návod na použitie: Obsah sáčku (cca 5g prášku na každých 10 l vody) vsypeme do vane s vodou teplou 37°C a prúdom vody, alebo miešaním ho necháme rozpustiť. Optimálna doba kúpeľa je 20 minút. Po kúpeli sa pokožka bez oplachovania vysuší, potom je vhodné ponechať dieťa 10 minút v zábale.

 

 

Skúsenosti z detských kúpeľov
V detských liečebniach v Kúpeľoch Luhačovice, a.s. sa liečia deti s chorobami dýchacích ciest, pľúc, a obezitou. Deti, ktoré prichádzajú s chorobami dýchacieho ústrojenstva, trpia často aj atopickým ekzémom. Pre tieto deti používame od roku 2008 novú procedúru - ovsené kúpele. Počas 4 rokov bola táto procedúra naordinovaná viac ako 500 deťom s chronickým atopickým ekzémom. Deti a dorast vo veku od 2 do 18 rokov absolvovali kúpeľ 3x týždenne po dobu cca 4 týždňov, niektoré aj 6 týždňov. Kúpeľ s teplotou vody okolo 37°C trval 20 minút, potom boli deti rovnako dlhý čas v zábale.

 

 

Výsledky aplikácie ovseného kúpeľa v liečebnom procese boli veľmi uspokojivé: 

 

 

- ani v jednom prípade nedošlo k zhoršeniu ekzému

 

 

u 2% detí s ovseným kúpeľom bez konopného oleja nedošlo k ústupu ekzému

 

 

u 97% detí došlo k výraznému zlepšeniu ekzému!

 

 

V októbri 2011 sme pre viac ako 50 pacientov zaviedli novinku - ovsený kúpeľ s konopným olejom. Deti, ktoré ho využívali, tak už nemuseli používať žiadne oleje na premastenie kože. Ako deti, tak ich rodičia aj lekári boli s účinkami nového kúpeľa s konopným olejom veľmi spokojní.

 

 

                                                                                     MUDr.Jan Rydlová
                                                                                     vedúca lekárka detských liečební
                                                                                     Kúpele Luhačovice a.s.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie