ASP CZECH Ovsený kúpeľ pre deti (6 x 25 g sáčok) / 150 g

Kód: SIL_OVOSKUPEDETI
Neohodnotené
Značka: ASP CZECH
4,77 € / ks 3,98 € bez DPH
5-10 dní
Môžeme doručiť do:
20.12.2022
Ovsený kúpeľ pre deti je špeciálne upravený jemne mletý 100% ovos, ktorý neobsahuje žiadne konzervačné látky ani prísady.

Detailné informácie

Podrobný popis

Na ovsený kúpeľ pre deti bola vykonaná štúdia kožnej znášanlivosti kozmetického prípravku určeného pre deti so suchou pokožkou a príznakmi atopie. Výsledky štúdie potvrdzujú veľmi dobrú znášanlivosť ovseného kúpeľa pokožkou detí. Ovsený kúpeľ pre deti výrazne zlepšuje stav suchej a atopickej kože detí.

 

Zloženie: Avena sativa

 

 

Návod na použitie: Obsah sáčku (cca 5g prášku na každých 10 l vody) vsypeme do vane s vodou teplou 37°C a prúdom vody, alebo miešaním ho necháme rozpustiť. Optimálna doba kúpeľa je 20 minút. Po kúpeli sa pokožka bez oplachovania vysuší, potom je vhodné ponechať dieťa 10 minút v zábale.

 

 

Skúsenosti z detských kúpeľov
V detských liečebniach v Kúpeľoch Luhačovice, a.s. sa liečia deti s chorobami dýchacích ciest, pľúc, a obezitou. Deti, ktoré prichádzajú s chorobami dýchacieho ústrojenstva, trpia často aj atopickým ekzémom. Pre tieto deti používame od roku 2008 novú procedúru - ovsené kúpele. Počas 4 rokov bola táto procedúra naordinovaná viac ako 500 deťom s chronickým atopickým ekzémom. Deti a dorast vo veku od 2 do 18 rokov absolvovali kúpeľ 3x týždenne po dobu cca 4 týždňov, niektoré aj 6 týždňov. Kúpeľ s teplotou vody okolo 37°C trval 20 minút, potom boli deti rovnako dlhý čas v zábale.

 

 

Výsledky aplikácie ovseného kúpeľa v liečebnom procese boli veľmi uspokojivé: 

 

 

- ani v jednom prípade nedošlo k zhoršeniu ekzému

 

 

u 2% detí s ovseným kúpeľom bez konopného oleja nedošlo k ústupu ekzému

 

 

u 97% detí došlo k výraznému zlepšeniu ekzému!

 

 

V októbri 2011 sme pre viac ako 50 pacientov zaviedli novinku - ovsený kúpeľ s konopným olejom. Deti, ktoré ho využívali, tak už nemuseli používať žiadne oleje na premastenie kože. Ako deti, tak ich rodičia aj lekári boli s účinkami nového kúpeľa s konopným olejom veľmi spokojní.

 

 

                                                                                     MUDr.Jan Rydlová
                                                                                     vedúca lekárka detských liečební
                                                                                     Kúpele Luhačovice a.s.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: