AQUA AUREA Filter DIONELA s vložkou FAM 1 pkl

Kód: SIL_F1PKL
Neohodnotené
Značka: AQUA AUREA
165,90 € / ks 138,25 € bez DPH
5-10 dní
Môžeme doručiť do:
7.7.2022
DIONELA FAM 1 pkl (základný typ)  je vodný filter tzv. 3. kohútika, pripevnený po kuchynskou linkou. Pripája sa k vodovodnému kohútiku alebo na rohový ventil pod kuchynskou linkou. Slúži na odstraňovanie širokého spektra cudzorodých látok z pitnej vody ur

Detailné informácie

Podrobný popis

Filter DIONELA je unikátny výrobok, "šitý na mieru" kvality slovenských a českých vôd. Mimoriadne veľký objem sorbčných hmôt filtra je jedným z dôvodov jeho mimoriadne vysokej účinnosti.

 

Najkvalitnejšie pitnú vodu pritom získate oveľa lacnejšie ako dennými nákupmi balenej vody.

 

 

DIONELA využíva štyri druhy výmenných filtračných vložiek. Podľa Vašich požiadaviek a problémov s pitnou vodou si sami môžete vybrať filter DIONELA s tou správnou filtračnou vložkou.

 

 

Výška filtra DIONELA je 430 mm, priemer podstavy 100 mm. 

 

 

 

 

 

Vlastnosti filtračnej vložky FAM1

 

 

1. Základnou požiadavkou na pitnú vodu z verejných vodovodov je zamedzenie vzniku infekčných chorôb. Preto sa Vaša voda chlóruje. Reakciou chlóru s niektorými organizmami a chemikáliami, ktorých zvyšky prešli vodárenskou úpravou, však vznikajú páchnuce látky. Nebezpečné sú predovšetkým karcinogénne trihalometány (THM), ktoré vznikajú reakciou chlóru s organickými látkami. Prevarenie vody je z hľadiska odstraňovania uvedených škodlivín celkom neúčinné.

 

 

2. Filter DIONELA s vložkou FAM1 obsahuje aktívne uhlie s mimoriadne veľkým aktívnym povrchom, vyrábané z kokosových škrupín. Ďalšou zložkou je špeciálny sorbent, ktorý viaže arzén, ale aj olovo a ďalšie ťažké kovy aj pri nízkom pH vody, kedy aktívne uhlie túto funkciu neplní. Filter je bakteriostaticky zaistený oligodynamickým striebrom. Zlepšuje chuť a farbu vody, odstraňuje z vody zákal, zápach a chlór. Ďalej odstraňuje či radikálne znižuje obsah množstva ďalších zdraviu škodlivých látok, napríklad : ropných látok, tenzidov (saponátov), stôp chemických látok používaných v poľnohospodárstve, herbicídov, insekticídov, fungicídov, organických zlúčenín chlóru, ako sú polychlórované bifenyly (PCB), chloroform a ostatné THM, chlórbenzén, chloretén atď., aromatických uhľovodíkov, fenolov a ich derivátov, benzénu, benzopyrénu, fluoranténu, toluénu, xylénu, krezolov ..., zvyškov prírodných organických látok, ktoré prešli vodárenskou úpravou (hormóny apod.) železa, hliníka, medi, kadmia, berýlia, olova a ďalších ťažkých kovov, radónu a radu ďalších škodlivín s preukázanými alebo predpokladanými toxickými, karcinogénnymi, mutagénnymi, teratogénnymi alebo kombinovanými účinkami.

 

 

Neovplyvňuje prirodzené (prírodné) minerálne zloženie vody. Zachováva biologickú hodnotu vody. Neodstraňuje dusičnanmi.

 

 

Poznámka: Pri nízkom pH a nadlimitnej koncentrácii arzénu a ďalších ťažkých kovov je ale vždy (pre väčšiu kapacitu a účinnosť) vhodnejšie použitie filtra Dionela FAS4.

 

 

3. Kapacita FAM1 pre 4-člennú rodinu so stredne znečistenou vodou je 2 roky, pre väčšie rodiny alebo veľmi znečistenú vodu garantujeme minimálne 1 rok. Z dlhej životnosti a vysokej kapacity vložky vychádzajú halierové náklady na 1 liter upravenej vody.
4. Použiteľný pre vodu z verejných vodovodov s obsahom dusičnanov vyhovujúcim norme (t.j. do 50 mg/l NO3-). A pre bakteriálne nezávadnú studničnej vodu s obsahom dusičnanov vyhovujúcim norme a hodnote CHSK (Mn) nižšie ako 6 mg/l.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie