AQUA AUREA Filter DIONELA s vložkou FAM 1

Kód: SIL_F1
Neohodnotené
Značka: AQUA AUREA
179,90 € –7 %
AQUA AUREA Filter DIONELA s vložkou FAM 1
179,90 € –7 % 165,90 € / ks 138,25 € bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
19.7.2024
DIONELA FAM 1 (základný typ) je vodný filter tzv. 3. kohútika, pripevnený na kuchynskej linke. Pripája sa k vodovodnému kohútiku alebo na rohový ventil pod kuchynskou linkou. Slúži na odstraňovanie širokého spektra cudzorodých látok z pitnej vody určenej

Detailné informácie

Podrobný popis

Filter DIONELA je unikátny výrobok, "šitý na mieru" kvality slovenských a českých vôd. Mimoriadne veľký objem sorbčných hmôt filtra je jedným z dôvodov jeho mimoriadne vysokej účinnosti.

 

Najkvalitnejšie pitnú vodu pritom získate oveľa lacnejšie ako dennými nákupmi balenej vody.

 

 

DIONELA využíva štyri druhy výmenných filtračných vložiek. Podľa Vašich požiadaviek a problémov s pitnou vodou si sami môžete vybrať filter DIONELA s tou správnou filtračnou vložkou.

 

 

Výška filtra DIONELA je 430 mm, priemer podstavy 100 mm. 

 

 

 

 

 

Vlastnosti filtračnej vložky FAM1

 

 

1. Základnou požiadavkou na pitnú vodu z verejných vodovodov je zamedzenie vzniku infekčných chorôb. Preto sa Vaša voda chlóruje. Reakciou chlóru s niektorými organizmami a chemikáliami, ktorých zvyšky prešli vodárenskou úpravou, však vznikajú páchnuce látky. Nebezpečné sú predovšetkým karcinogénne trihalometány (THM), ktoré vznikajú reakciou chlóru s organickými látkami. Prevarenie vody je z hľadiska odstraňovania uvedených škodlivín celkom neúčinné.

 

 

2. Filter DIONELA s vložkou FAM1 obsahuje aktívne uhlie s mimoriadne veľkým aktívnym povrchom, vyrábané z kokosových škrupín. Ďalšou zložkou je špeciálny sorbent, ktorý viaže arzén, ale aj olovo a ďalšie ťažké kovy aj pri nízkom pH vody, kedy aktívne uhlie túto funkciu neplní. Filter je bakteriostaticky zaistený oligodynamickým striebrom. Zlepšuje chuť a farbu vody, odstraňuje z vody zákal, zápach a chlór. Ďalej odstraňuje či radikálne znižuje obsah množstva ďalších zdraviu škodlivých látok, napríklad : ropných látok, tenzidov (saponátov), stôp chemických látok používaných v poľnohospodárstve, herbicídov, insekticídov, fungicídov, organických zlúčenín chlóru, ako sú polychlórované bifenyly (PCB), chloroform a ostatné THM, chlórbenzén, chloretén atď., aromatických uhľovodíkov, fenolov a ich derivátov, benzénu, benzopyrénu, fluoranténu, toluénu, xylénu, krezolov ..., zvyškov prírodných organických látok, ktoré prešli vodárenskou úpravou (hormóny apod.) železa, hliníka, medi, kadmia, berýlia, olova a ďalších ťažkých kovov, radónu a radu ďalších škodlivín s preukázanými alebo predpokladanými toxickými, karcinogénnymi, mutagénnymi, teratogénnymi alebo kombinovanými účinkami.

 

 

Neovplyvňuje prirodzené (prírodné) minerálne zloženie vody. Zachováva biologickú hodnotu vody. Neodstraňuje dusičnanmi.

 

 

Poznámka: Pri nízkom pH a nadlimitnej koncentrácii arzénu a ďalších ťažkých kovov je ale vždy (pre väčšiu kapacitu a účinnosť) vhodnejšie použitie filtra Dionela FAS4.

 

 

3. Kapacita FAM1 pre 4-člennú rodinu so stredne znečistenou vodou je 2 roky, pre väčšie rodiny alebo veľmi znečistenú vodu garantujeme minimálne 1 rok. Z dlhej životnosti a vysokej kapacity vložky vychádzajú halierové náklady na 1 liter upravenej vody.
4. Použiteľný pre vodu z verejných vodovodov s obsahom dusičnanov vyhovujúcim norme (t.j. do 50 mg/l NO3-). A pre bakteriálne nezávadnú studničnej vodu s obsahom dusičnanov vyhovujúcim norme a hodnote CHSK (Mn) nižšie ako 6 mg/l.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: