AQUA AUREA Filter DIONELA s vložkou FDN 2 pkl

Kód: SIL_F2PKL
Neohodnotené
Značka: AQUA AUREA
189,50 € / ks 157,92 € bez DPH
5-10 dní
Môžeme doručiť do:
4.7.2024
DIONELA FDN 2 pkl (aj na dusičnaný) je vodný filter tzv. 3. kohútika, pripevnený po kuchynskou linkou. Pripája sa k vodovodnému kohútiku alebo na rohový ventil pod kuchynskou linkou. Slúži na odstraňovanie širokého spektra cudzorodých látok z pitnej vody

Detailné informácie

Podrobný popis

Filter DIONELA je unikátny výrobok, "šitý na mieru" kvality slovenských a českých vôd. Mimoriadne veľký objem sorbčných hmôt filtra je jedným z dôvodov jeho mimoriadne vysokej účinnosti.

 

Najkvalitnejšie pitnú vodu pritom získate oveľa lacnejšie ako dennými nákupmi balenej vody.

 

 

DIONELA využíva štyri druhy výmenných filtračných vložiek. Podľa Vašich požiadaviek a problémov s pitnou vodou si sami môžete vybrať filter DIONELA s tou správnou filtračnou vložkou.

 

 

Výška filtra DIONELA je 430 mm, priemer podstavy 100 mm. 

 

 

 

 

 

Vlastnosti filtračnej vložky FDN2

 

 

1. Dusičnany sa stali synonymom chemického znečistenia pitných vôd. Norma odporúča menej ako 15 mg/l NO3-. Ako medzná (limitná) hodnotu určuje 50 mg/l NO3-. Odhaduje sa, že odporúčanej hodnote nevyhovuje viac ako 90 % studní, hraničnej hodnote nevyhovuje asi 70 %. Obsah dusičnanov vo vode z verejných vodovodov je zvyčajne vyšší ako odporúčaná a nižší ako hraničná hodnota. Dusičnany majú preukázané karcinogénne účinky. Komunálne vodárne nie sú na odstraňovanie dusičnanov technologicky vybavené.

 

 

2. DIONELA s vložkou FDN2 odstraňuje všetky škodliviny, ktoré sú uvedené v bode 2. pre FAM 1. Obsah dusičnanov je zároveň s vysokou účinnosťou znižovaný na 1-4 mg/l v upravenej vode po dobu 3/4 životnosti vložky. Potom zvoľna stúpa, ale nikdy neprekročí vstupnú hodnotu. Súčasťou dodávky je aj súprava na stanovenie dusičnanov. Sami si teda môžete zistiť obsah dusičnanov v dionelovanej vode.

 

 

Vložka FDN2 nedeformuje obsah chloridov, síranov a hydrogénuhličitanu, nepoškodzuje vodu nadprodukciou dusitanov a amoniaku. Zachováva biologickú hodnotu vody.

 

 

3. Kapacita vložky FDN2 je závislá na vstupnej koncentráciu nielen dusičnanov, ale aj síranov. V nasledujúcej indikatívnej tabuľke sme pre vstupné koncentrácie do 50 mg/l NO3- predpokladali súčasnú prítomnosť 40-50 mg/l síranov, pre vyššie vstupné koncentrácie dusičnanov 60-140 mg/l síranov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncentrácia mg/l NO3 Kapacita - litre
15 1600
25 1140
40 760
60 550
80 410
100 350
150 240
200 170

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Použiteľnosť pre vodu z verejných vodovodov bez akýchkoľvek obmedzení. Pre bakteriálne nezávadnú studničnú vodu s obsahom dusičnanov nižším ako 200 mg/l NO3-, s obsahom dusitanov nižším ako 0,1 mg/l NO2-, s hodnotou CHSK (Mn) nižšou ako 4,5 mg/l, s vodivosťou nižšou ako 100 mS/m a s pH 6-8.

 

 

5. Poznámky: Filtračná vložka FDN2 odstraňuje dusičnany podľa pôvodnej slovenskej technológie. Tá predstavuje najvyššiu svetovú úroveň v iontovýmennej denitratacii vody. Dusičnany sú odstraňované kultivovane, s úctou k pitnej vode, t.j. bez poškodenia ostatných zložiek pitnej vody. Táto technológia bola vyznamenaná zlatou medailou na medzinárodnej výstave vynálezov MUBA '81 (Bazilej, Švajčiarsko 1981).

 

 

Príslušenstvo filtra obsahuje súpravu na stanovenie koncentrácie dusičnanov.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: