AQUA AUREA Filter DIONELA s vložkou FTK 3 pkl

Kód: SIL_F3PKL
Neohodnotené
Značka: AQUA AUREA
195,50 € / ks 162,92 € bez DPH
5-10 dní
Môžeme doručiť do:
5.6.2024
DIONELA FTK 3 pkl (aj na prechodnú tvrdosť, neodstraňuje dusičnany)  je vodný filter tzv. 3. kohútika, pripevnený po kuchynskou linkou. Pripája sa k vodovodnému kohútiku alebo na rohový ventil pod kuchynskou linkou. Slúži na odstraňovanie širokého spektra

Detailné informácie

Podrobný popis

Filter DIONELA je unikátny výrobok, "šitý na mieru" kvality slovenských a českých vôd. Mimoriadne veľký objem sorbčných hmôt filtra je jedným z dôvodov jeho mimoriadne vysokej účinnosti.

 

Najkvalitnejšie pitnú vodu pritom získate oveľa lacnejšie ako dennými nákupmi balenej vody.

 

 

DIONELA využíva štyri druhy výmenných filtračných vložiek. Podľa Vašich požiadaviek a problémov s pitnou vodou si sami môžete vybrať filter DIONELA s tou správnou filtračnou vložkou.

 

 

Výška filtra DIONELA je 430 mm, priemer podstavy 100 mm. 

 

 

 

 

 

Vlastnosti filtračnej vložky FTK3

 

 

1. Čaj uvarený z Vašej vody je nevábnej chuti, zakaľuje sa a čoskoro tmavne. Na jeho povrchu sa tvorí olejovitá vrstva, prilepená na stene šálky. Káva nevonia tak, ako by mala. Na varných nádobách sa tvorí šedivý vodný kameň. Tiež varená zelenina je sivastá. Príčinou je "prechodná tvrdosť" Vašej pitnej vody.

 

 

2. DIONELA s vložkou FTK3 odstraňuje všetky škodliviny, uvedené v bode 2. pre vložku FAM 1. Zároveň vyrieši problémy uvedené vyššie: Váš čaj, Vaša káva a Vaša varené potraviny získajú správnu chuť, vôňu i vzhľad. Vo varných nádobách sa prestane tvoriť vodný kameň. Tým znížite spotrebu energie a zvýšite životnosť riadu.

 

 

3. Kapacita filtra je daná karbonátovou (prechodnou) tvrdosťou upravovanej vody:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karbonátová tvrdosť [mmol/l] Kapacita - litre
1,5 2 400
3 1 200
3,5 1 000
4 900
5 720
6 600

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Použiteľné pre vodu z verejných vodovodov s vyššou "prechodnou tvrdosťou" a s obsahom dusičnanov vyhovujúcim norme. Pre bakteriálne nezávadnú studničnú vodu s vyššou "prechodnou tvrdosťou", s obsahom dusičnanov vyhovujúcim norme a s hodnotou CHSK (Mn) nižšie ako 6 mg/l. Vhodné pre úpravu vody pre varené nápoje a potraviny. Upravená voda nie je vhodná pre dojčatá.

 

 


Príslušenstvo filtra obsahuje súpravu na stanovenie prechodnej tvrdosti vody.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: