AQUA AUREA Sprch. filter DIOS pochrómovaný matný

Kód: SIL_SFCHM
Neohodnotené
Značka: AQUA AUREA
36 € / ks 30 € bez DPH
5-10 dní (1 ks)
Môžeme doručiť do:
18.8.2022
Slúži na úpravu teplej vody pri sprchovaní a kúpaní (nie je určený pre úpravu vody na pitie a varenie). Zbavuje vodu chlóru. Tým zamedzuje vysúšaniu a dráždeniu citlivej pleti. Nevyhnutný pre alergikov a pre chorých lupienkou či atopickým ekzémom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Popis funkcie filtračného média v sprchovacom filtra DIOS

 

Sprchový filter DIOS obsahuje granule zliatiny kovov, predovšetkým medi a zinku. Medzi týmito kovmi je elektrochemický potenciál, každá granula teda tvorí elektrolytický článok umožňujúci redukčno-oxidačné (redox) reakcie.

 

 

Táto základná vlastnosť média, obsiahnutého v sprchovom filtri DIOS, je s výhodou pri filtrácii vody využívaná.

 

 

Redox reakcie, ktoré sa pri prechode vody uplatňujú, na seba s vysokou účinnosťou viažu chlór na rozdiel od aktívneho uhlia aj z horúcej vody a pri vysokých filtračných rýchlostiach. Mechanizmus dechlorácie je založený na zmene elektrónovej štruktúry atómu chlóru. Z voľného chlóru vzniká neškodný chlorid. 

 

 

Reagujú aj s ďalšími kontaminantmi, napr. ťažkými kovmi, kedy opäť vznikajú napr. z neutrálnych atómov kovov elektricky nabité ióny, ktoré sa pevne viažu na atómy medi a zinku. Podobne aj sírovodík sa redox reakciami mení na zlúčeniny, pevne viazané na médium.

 

 

Redox prostredie je zároveň nepriaznivé pre rast baktérií, plesní a rias. Elektrochemický potenciál ovplyvňuje elektrónový transport v bunkách mikroorganizmov, čo vedie na ich zničeniu a znemožňuje tak väčšine mikroorganizmov prežiť. Navyše vo vode, prechádzajúcej filtračným médiom, vznikajú hydroxylové radikály a peroxid vodíka, ktorých reakcie mikroorganizmy taktiež neprežijú. 

 

 

Vo vode s vysokou tzv. karbonátovou tvrdosťou vznikajú nerozpustné zlúčeniny vápnika a horčíka, vytvárajúce tzv. "vodný kameň". Elektrochemický potenciál medi a zinku tieto zlúčeniny modifikuje na rozpustné, ktoré sa ľahko vyplavujú a usadeniny nevytvárajú.

 

 

Filtračné médium na seba viaže aj železo, rozpustený dvojmocný ión železnatý oxiduje na trojmocný ión železitý, ktorý tvorí nerozpustný hydroxid železitý.

 

 

Odporúčaný cyklus regenerácie: 1-1,5 roka
Výška filtra 115 mm, priemer 50 mm

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie