AQUA AUREA Sprchový filter DIOS biely

Kód: SIL_SFB
Neohodnotené
Značka: AQUA AUREA
39,90 € –27 %
AQUA AUREA Sprchový filter DIOS biely
39,90 € –27 % 29,09 € / ks 24,24 € bez DPH
5-10 dní
Môžeme doručiť do:
27.10.2021
Slúži na úpravu teplej vody pri sprchovaní a kúpaní (nie je určený pre úpravu vody na pitie a varenie). Zbavuje vodu chlóru. Tým zamedzuje vysúšaniu a dráždeniu citlivej pleti. Nevyhnutný pre alergikov a pre chorých lupienkou či atopickým ekzémom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Popis funkcie filtračného média v sprchovacom filtra DIOS

 

Sprchový filter DIOS obsahuje granule zliatiny kovov, predovšetkým medi a zinku. Medzi týmito kovmi je elektrochemický potenciál, každá granula teda tvorí elektrolytický článok umožňujúci redukčno-oxidačné (redox) reakcie.

 

 

Táto základná vlastnosť média, obsiahnutého v sprchovom filtri DIOS, je s výhodou pri filtrácii vody využívaná.

 

 

Redox reakcie, ktoré sa pri prechode vody uplatňujú, na seba s vysokou účinnosťou viažu chlór na rozdiel od aktívneho uhlia aj z horúcej vody a pri vysokých filtračných rýchlostiach. Mechanizmus dechlorácie je založený na zmene elektrónovej štruktúry atómu chlóru. Z voľného chlóru vzniká neškodný chlorid. 

 

 

Reagujú aj s ďalšími kontaminantmi, napr. ťažkými kovmi, kedy opäť vznikajú napr. z neutrálnych atómov kovov elektricky nabité ióny, ktoré sa pevne viažu na atómy medi a zinku. Podobne aj sírovodík sa redox reakciami mení na zlúčeniny, pevne viazané na médium.

 

 

Redox prostredie je zároveň nepriaznivé pre rast baktérií, plesní a rias. Elektrochemický potenciál ovplyvňuje elektrónový transport v bunkách mikroorganizmov, čo vedie na ich zničeniu a znemožňuje tak väčšine mikroorganizmov prežiť. Navyše vo vode, prechádzajúcej filtračným médiom, vznikajú hydroxylové radikály a peroxid vodíka, ktorých reakcie mikroorganizmy taktiež neprežijú. 

 

 

Vo vode s vysokou tzv. karbonátovou tvrdosťou vznikajú nerozpustné zlúčeniny vápnika a horčíka, vytvárajúce tzv. "vodný kameň". Elektrochemický potenciál medi a zinku tieto zlúčeniny modifikuje na rozpustné, ktoré sa ľahko vyplavujú a usadeniny nevytvárajú.

 

 

Filtračné médium na seba viaže aj železo, rozpustený dvojmocný ión železnatý oxiduje na trojmocný ión železitý, ktorý tvorí nerozpustný hydroxid železitý.

 

 

Odporúčaný cyklus regenerácie: 1-1,5 roka
Výška filtra 115 mm, priemer 50 mm

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: