Plavecké pásy DENA

Orientujeme sa v plaveckých pásoch

Detské dielikové plavecké pásy od českej firmy Dena sa tešia veľkej obľube. Ponúkajú nielen cenovú dostupnosť spojenú s kvalitou výrobku, ale aj vysokú flexibilitu a variabilitu. Ich použitie nie je vôbec komplikované. Stačí zvoliť správny počet dielikov a správne pásik umiestniť.

Plavecké pásy v našej ponuke nájdete pre všetky vekové kategórie. Najpredávanejším našim pásikom je dielikový v strednej veľkosti.

Hlavnou výhodou dielikového pásu je jeho variabilita. Vďaka klasickej pracke na zapínanie a rozdeleniu pásu na viaceré nadnášacie dieliky, môžte podľa potreby jednotlivé dieliky odoberať a opäť pridávať naspäť. Tým upravíte nadnášaciu schopnosť pásu.

Viete ako efektívne používať plavecké pásy?
Pri využívaní dielikov platia pravidlá v dvoch smeroch.

  1. Čím vyššie k ramenám umiestnite plavecký pás, tým viac pomáha udržať človeka stabilne na vode. Naopak čím bližšie k bedrám umiestnite pás, tým viac sa učiaci osamostatňuje.
  2. Keď ležíme na vode - pás umiestnený zospodu je fyzicky, ale aj psychicky väčšou oporou. Pás umiestnený zvrchu viac osamostatňuje.

V praxi to teda znamená nasledovné:

  • Ak dieťaťu dáme pás cez prsia vysoko ku ramenám, pri plávaní na bruchu mu bude najväčšou oporou. Efekt tohto umiestnenia môžme prirovnať ku klasickému plaveckému kolesu. S výhodou neprasknutia, bezpečného nasadenia a možnosťou ďalšieho využitia.
  • Ak pláva dieťa na bruchu a pás má umiestnený na krížoch (teda hlavne na chrbte blízko k bedrám) bude ho pás osamostatňovať najkrajšie. Takto umiestnený pás slúži aj na učenie správnej plaveckej polohy.

 

Zdroj: Rybička.sk