Sprievodca výberom dievčenských postelí pre malé princezné

Vaše dieťatko, ako aj každé iné, zrejme rastie ako z vody. Detské lôžko budete musieť meniť niekoľkokrát, kým sa dopracujete ku klasickej jednolôžkovej posteli. Ak nastal ten čas a vy hľadáte kvalitnú dievčenskú posteľ, poradíme vám nielen, ako vybrať, ale aj kde s výberom začať.

Najťažšou časťou výberu postele pre vaše dievčatko je zúženie možností, ktoré okolo seba máte. A my máme nápad na riešenie. Do vyhľadávača nábytku a interiérových doplnkov Biano si pohodlne zadáte parametre, ktoré potrebujete a všetky produkty podľa svojej chute máte na jednom mieste. Vybrať si tak z dievčenských detských postelí nebude vôbec náročné.

 

 


Prečo musí detská posteľ spĺňať aj estetickú funkciu


Okrem kvality na prvom mieste, samozrejme. Posteľ vášho dievčatka je ústredným prvkom detskej izby. Nastavuje atmosféru v celej miestnosti. V detskej izbe sa spája niekoľko zón:

⦁ hracia
⦁ učebná
⦁ spacia

Kúsok detskej izbičky s kvalitnou posteľou by preto mal mať odpočinkovú atmosféru. Pri výbere berte vždy do úvahy dlhodobé preferencie a hľadisko.

 

 


Čomu sa pri výbere detskej postele vyhnúť


Keďže by ste mali brať do úvahy najmä kvalitu, radšej vynechajte princeznovské kúsky. Vždy takisto zvážte aj veľkosť detskej izby. Pre malé priestory sú vhodné poschodové postele (ak doma máte viaceré princezné alebo princa a princeznú), postele s úložnými priestormi či multifunkčné kúsky.


Palandy nie sú najlepším riešením
Matrac by sme mali meniť každých 8-10 rokov, počas ktorých dôjde k bežnému opotrebeniu. Preto sa skúste pri zariaďovaní detskej izby vyhnúť kúpe palandy, inak budete musieť o pár rokov kupovať znova celé lôžko.

 

 


Ideálny materiál detských postelí


Dlhú životnosť vám zaručí hneď niekoľko materiálov:
⦁ mosadz
⦁ hliník
⦁ drevo

Pri opotrebení alebo poškodení môžete vždy posteľ namaľovať, či opraviť, dokonca aj prispôsobiť zmene štýlu v detskej izbe.

 

Najideálnejším a zrejme aj najuniverzálnejším materiálom je masív.

Tak ešte raz si zhrňme základné pravidlá pri výbere postele pre dievčatá:

⦁ Vyhľadajte kvalitné a univerzálne lôžko.
⦁ Matrace meňte každých 10 rokov, ale nezabúdajte, že posteľ môže vydržať celý život.
⦁ Rozhodnite sa pre nadčasové kúsky.
⦁ Ak je detská izba malá, zvoľte multifunkčné, poschodové alebo postele s úložným priestorom.

 

 


Vychytávky k detským posteliam, ktoré budú vaše deti milovať


Ak chcete v detskej izbe vyčarovať ešte kúzelnejšiu atmosféru, nachystali sme si pre vás ešte niekoľko tipov.


Nebesá priamo v detskej izbe
Postele s nebesami z mosadze alebo dreva sú ideálne pre malé princezné. Ak máte v detskej dostatok svetla, mosadz je skvelým materiálom, ktorý môžete použiť aj na menších doplnkoch - rámiky na fotky a obrázky, hodinky na stene alebo lampy. Drevené nebesá zasa omotajte jednoduchými svetielkami, čím v izbičke vyčarujete kúzelnú atmosféru.

 

Romantické alebo praktické čelo
Kovové postele s čelom pôsobia v detskej izbe priam rozkošne. Kov môžete kedykoľvek ľahko premaľovať, ak vaša dcéra zatúži po niečom inom. Ku kovovej posteli pre deti sa skvelo hodí baldachýn s jemným závesom. Tým vyčarujete pre malú akýsi úkryt, kam sa môže každý večer schovať.


Nevynechajte nočný stolík
Nočný stolík do detskej izby umiestnite ako doplnok. Pokojne v pestrej, výraznej farbe alebo naopak zvoľte nejaký vintage kúsok. Ak pridáte zaujímavý veľký plyšový koberec celá izba bude pôsobiť útulným, ale stále dievčenským dojmom.

Na spomínanom vyhľadávači Biano nájdete skvelé a cenovo dostupné postele pre dievčatá. Vaša malá princezná bude na ceste za svojimi sladkými snami v každom momente!

A ak neviete, čo spraviť so starou detskou postieľkou, ktorú vymieňate za nové lôžko, inšpirujte sa tu.